Przyjazne pomieszczenia we własnym domu

Dom to miejsce w którym chcemy czuć się dobrze. W domu śpimy, odpoczywamy i spędzamy czas wolny. Co ma wpływ na nasz nastrój kiedy w nim przebywamy? Zapach, meble, ozdoby może kolor ścian? Według Feng Shui kolory dają nam życiową energię. Pewne powiedzenie mówi, ze jeśli chcemy odmienić swoje życie, musimy zmienić w nim kolory. Może cos w tym jest? Kolory w mieszkaniu jak i kolorowe okna odgrywają ważną rolę . Wyobraźmy sobie mieszkanie w szarym pokoju z ciemnymi meblami i zasłonami. Takie kolory wzbudzą w nas smutne emocje i będziemy wiecznie pogrążeni w smutku nie wiadomo nawet dokładnie dlaczego.

przyjazne pomieszczenia domowe
Stwórz klimat w swoim domu

Kolory wnętrz są równie ważne jak meble czy domowe ozdoby i akcesoria. Wróćmy zatem to Feng Shui. W tej sztuce kolory są nośnikiem energii, dlatego znając kolory możemy wprowadzić odpowiednią energie do naszego domu. Omówmy zatem kilka kolorów, które być może i nam będą sprzyjały. Jednym z podstawowych kolorów jest czerwień. Czerwień uznawana jest za kolor ekspresyjny, który może przynieść nam sławę. Jeśli chcemy diametralnie cos zmienić w naszym życiu, możemy w danym pomieszczeniu pomalować ściany na czerwono. Jeśli chcemy w danym pokoju czuć się zrelaksowani i odprężeni, proponuje zielone ściany.

Kolor zielony to kolor równomiernej energii, równomiernego wzrostu. W nowym domu z pewnością taki kolor się przyda na przykład w kuchni czy sypialni. Żółty kolor to kolor stabilizacji tak jak wszystkie odcienie koloru brązowego- są to tak zwane kolory ziemi. Kolor niebieski i granatowy to tak zwane kolory komunikacji przy których lepiej nam się rozmawia i porozumiewa z innymi. To wskazany kolor dla tych, którzy pracują wśród ludzi. Mamy jednak kilka żelaznych zasad, których Feng Shiu trzyma się jeśli chodzi kolory w domu. Przedpokój ma witać gości i wyrażać radość. Dlatego najlepiej, aby był w kolorach takich jak zieleń, niebieski, biały czy tez liliowy. Czerwień i biel w kuchni powinna dominować nad innymi barwami. Będzie to nasza kreatywna kuchni pełna różnych pomysłów. Zatem zanim wybierzemy kolor do danego pomieszczenia zastanówmy się jaką role będzie on pełnił. Zatem , miłego malowania.